Kartki bożonarodzeniowe – tradycyjne życzenia

W dzisiejszych czasach wszystko jest elektroniczne albo wirtualne. Coraz częściej mamy kontakt ze swoimi znajomymi czy z dalszą rodziną wyłączenie za pomocą telefonów albo komunikatorów internetowych czy mediów społecznościowych. To wynik szybko postępującej technologii, ale czy w przypadku relacji międzyludzkich wszystko powinno być wirtualne? Chyba niekoniecznie, dlatego polecamy wam np. powrót do tradycyjnego sposobu składania życzeń czyli stare, dobre kartki bożonarodzeniowe. Nie ignorujemy jednak postępu, a wręcz z niego korzystamy i dlatego oferujemy wam kartki w nowoczesnej, atrakcyjnej odsłonie.

Jak dobrze wybrać kartkę z życzeniami na święta?

Wiadomo, że składając życzenia zarówno osobiście, jak i wirtualnie można popełnić mnóstwo gaf i sprawić komuś przykrość. Dlatego zawsze warto zastanowić się nad tym, co mówimy lub co piszemy w wiadomości sms, w mailu lub na komunikatorze. Życzenia świąteczne powinny być miłe i życzliwe, na pewno nie jest to okazja popisywania się złośliwościami.

Kartka bożonarodzeniowa "Świąteczny minimalizm" - Kartki bożonarodzeniowe - Prinvit
Kartka bożonarodzeniowa „Świąteczny minimalizm”

W przypadku, kiedy stawiamy na formę tradycyjną czyli na kartki bożonarodzeniowe, koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na ich wygląd. Należy po prostu dopasować wygląd kartki do sytuacji rodzinnej oraz osobowości adresata. A ponieważ oferta Prinvit jest bardzo obszerna, mamy dla was mały katalog grup graficznych i kilka porad.

Grafiki religijne. Nie można zapominać skąd wywodzi się tradycja obchodzenia tych świąt i tego, że mają one swój głęboki, duchowy wymiar. Dla wielu osób wierzących jest on zdecydowanie ważniejszy niż cała komercyjna otoczka. Jeśli więc macie w swoim otoczeniu taką osobę, wybierajcie grafiki z tej grupy. Zwykle królują tu różne wersje narodzin Jezusa w stajence, trzej królowie, gwiazdy betlejemskie itd. Pamiętajcie jednak, że należy być dobrze zorientowanym w poglądach religijnych adresata. Może być wyznawcą innej wiary albo zupełnie ignorować tą sferę i wtedy kartka religijna będzie trochę nie na miejscu.

Kartka bożonarodzeniowa "Moc prezentów na święta" - Kartki bożonarodzeniowe - Prinvit
Kartka bożonarodzeniowa „Moc prezentów na święta”

Na wesoło i bajkowo. W tej grupie rządzą wesołe Mikołaje, renifery, bałwanki, elfy itd. Grafiki są radosne, wykonane w bajkowej tendencji. Można powiedzieć, że chyba każdy lubi dostawać takie kartki, są jednak sytuacje, kiedy nie będą odpowiednie. Niekoniecznie sprawdzą się jako kartki firmowe i w bardzo oficjalnych relacjach. Jednak można spokojnie wysyłać je do członków rodziny w każdym wieku oraz do znajomych. To kartki bożonarodzeniowe, które mają wielką moc, bo zawsze wywołują uśmiech na twarzy.

Odważne i z pazurem. Mamy w ofercie także wzory, które nawiązują do świąt w zabawny, ale nieco rubaszny sposób. Bywają podkręcone szczególnymi tekstami lub grafikami, które mogą być odrobinkę złośliwe albo dwuznaczne. Taką kartkę można wysyłać wyłącznie do osoby, którą znamy bardzo dobrze i mamy z nią odpowiednią relację, np. do wieloletniego kumpla albo dawnej dziewczyny, ale raczej nie do babci czy sędziwej cioci.

Komercyjne symbole. Jeśli osoba, do której chcesz wysłać kartkę z życzeniami nie jest ci jakoś bardzo dobrze znana czyli nie do końca wiesz, jakie ma preferencje religijne albo poczucie humoru, wybieraj grafiki z tej grupy. Są piękne, bardzo odświętne i eleganckie, a jednocześnie na tyle neutralne, że absolutnie nikt nie skrzywi się na ich widok i z pewnością nie obrazi. Wykorzystano tutaj cały szereg komercyjnych, znanych powszechnie symboli i kolorów, które wszystkim kojarzą się ze świętami.

Kartki bożonarodzeniowe z personalizacją

Zamawianie kartek online ma sporo ważnych zalet. To przede wszystkim ogromny wybór wzorów w różnych stylach, ale nie tylko. Kupując je na stronie Prinvit możesz nadać życzeniom bardziej osobisty charakter, a nawet zupełnie spersonalizować ich wygląd. Można oczywiście wybrać gotowy tekst życzeń, ale to jednak z opcji. Najlepiej wpisać takie swojego autorstwa, bo wtedy właśnie powstają życzenia „od serca”. Warto się wysilić i do każdego adresata napisać coś innego, coś, co będzie nawiązywało do jego aktualnej sytuacji życiowej, marzeń czy planów. Można również zamówić kartki z całkowitą personalizacją czyli np. zaprojektować kartkę z kolażem z rodzinnych, świątecznych zdjęć z poprzednich lat albo z nadrukiem imiennym lub innym. Takie unikatowe kartki na każdym adresacie zrobią ogromne wrażenie.

Kartka bożonarodzeniowa "Z nową nadzieją na święta" - Kartki bożonarodzeniowe - Prinvit
Kartka bożonarodzeniowa „Z nową nadzieją na święta”

Kartki bożonarodzeniowe to wyraz pamięci, chęci podtrzymania relacji oraz życzliwości. Można wysłać maila, ale to nie to samo. Jednak kartka z życzeniami jest od lat stałym elementem przedświątecznego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *