Błękitne zaproszenia ślubne, zobacz nasze propozycje

Wybieranie zaproszeń na ślub to ważny element przygotowań do tej wyjątkowej uroczystości. Zaproszenie to wyraz pamięci o tradycji i szacunek dla swoich gości, ale także dowód dbałości o detale estetyczne. Ten niewielki karnecik może być również pewnego rodzaju wstępem i informacją o tym, w jakim stylu chcecie utrzymać oprawę całej uroczystości. Jeśli więc macie już swoją koncepcję wizualną, dobierzcie odpowiedni szablon graficzny. Być może pasują do niej zaproszenia błękitne, grupa wzorów o wyjątkowej urodzie i w bardzo modnym stylu.

Dlaczego akurat zaproszenia błękitne?

W zasadzie błękit od dawna jest obecny w ofercie wzorów zaproszeń ślubnych. Pewnie dlatego, że w naszej mentalności oznacza delikatność, niewinność, czystość, optymizm i dobrą energią płynącą z nieba, czyli okoliczności, które wiążemy zwykle z zaślubinami. Ponadto odcienie niebieskiego kapitalnie łączą się z bielą, która tu jest zdecydowanie kolorem wiodącym.

Zaproszenie "Akwarelowy minimalizm romantyczny" - Zaproszenia błękitne - Prinvit
Zaproszenie „Akwarelowy minimalizm romantyczny”

Natomiast powodu zwiększonej popularności, a także powiększenia oferty o nowe wzory można upatrywać w ogłoszeniu koloru przez firmę Pantone koloru na rok 2020. Ten moment zawsze sprawia, że na rynkach opierających swoje trendy na barwach pojawiają się duże zmiany. I tak się składa, że wtedy kolorem roku został kolor Classic Blue, wyjątkowo urodziwy odcień niebieskiego. Wtedy też świat wydruków okazjonalnych wypełniły nowe, przecudnej urody grafiki, w tym zaproszenia błękitne.

Rodzaje zaproszeń w błękitnej odsłonie

W gąszczu wzorów czasami trudno się odnaleźć i tym samym, dokonać wyboru. dlatego staramy się wam to ułatwiać za pomocą usystematyzowania grafik w grupy. W przypadku zaproszeń w błękitnych wariantach można zamknąć ten katalog w trzech grupach.

  • Motywy roślinne. Niezwykle modne i niezwykle efektowne. Urocze wianuszki, bukieciki, kwiatowe ornamenty i inne konfiguracje, osadzone przeważnie na białym tle. To wzory, które zachwycą każdego. Co ciekawe, takie zaproszenia błękitne, pomimo, że zdobią je kwiatki, podobają się także panom. W tej grupie ilość propozycji może przyprawić o zawrót głowy.
Zaproszenie "Uroczystość w pastelach" - Zaproszenia błękitne - Prinvit
Zaproszenie „Uroczystość w pastelach”
  • Pastelowe tło. Pastele to jeden z wiodących trendów, także jeśli chodzi o zaproszenia. A sam kolor niebieski w takiej odsłonie wygląda przepięknie, jakby właśnie do tej roli został stworzony. Na takim błękitnym tle można ładnie wyeksponować graficzne detale w kolorze białym, złotym lub czarnym.
  • Niebieskie dodatki. Trzecia, bardzo efektowna grupa zaproszeń z wykorzystaniem błękitu w różnych odmianach to wzory ozdobione przeróżnymi dodatkami. Wariant dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż tylko zwyczajnie otwieranego karnetu. Mają tu do dyspozycji zaproszenia przewiązane błękitnymi kokardkami, ozdobione doklejanymi serduszkami, motylkami czy aniołkami albo pierwszymi literami imion przyszłych nowożeńców. Bardzo lubiane są także warianty z dodatkowymi warstwami w postaci błękitnych, ażurowych koronek, stanowiących coś w rodzaju koperty lub tylko dodatkowej ozdoby.

Zaproszenia błękitne – stwórz spójną oprawę

Kiedy już zostanie wybrana grafika, warto zastanowić się nad pozostałymi elementami oprawy graficznej waszego ślubu i wesela. Pamiętajcie, że wszystkie zaproszenia błękitne są oparte na graficznym szablonie, na bazie którego można sobie skonfigurować również inne wydruki.

Dzięki takiej metodzie można zamówić np. winietki na stoły, zawieszki na butelki, weselne menu, podziękowania dla gości itd. Będą miały dokładnie tą samą kolorystykę i te same motywy graficzne, co wasze zaproszenia. Taka spójna oprawa graficzna zawsze robi wielkie wrażenie na gościach i jest dowodem waszego dobrego gustu, wyczucia mody i dbałości o detale.

Zaproszenie "Z humorem przez życie" - Zaproszenia błękitne - Prinvit
Zaproszenie „Z humorem przez życie”

Zaproszenia błękitne mogą także stanowić inspirację dla waszych innych wyborów, jak na przykład dekoracja sali weselnej i kościoła oraz samochodu, elementów waszego ubioru czy dodatków albo detali kwiatowych, które otrzymają druhny i drużbowie. Możliwości jest wiele, a wszystkie te elementy sprawią, że wasza uroczystość będzie dostarczać wyjątkowych doznań estetycznych. Do tego wystarczy dołączyć jedynie miłą atmosferę i dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *