Zaproszenia i winietki na chrzest – sprawdź nasze pomysły

Dzisiejsze chrzciny nie ograniczają się już tylko do uroczystego, domowego obiadu dla najbliższej rodziny dziecka i rodziców chrzestnych. Teraz to wystawne przyjęcia w lokalach, specjalne menu, atrakcje oraz cała oprawa graficzna. Jedni ocenią to jako przesadę, ale wiele osób docenia już takie celebrowanie chrzcin jako miłą okazję do spotkania rodzinnego w dobrej oprawie. Dlatego, aby zachęcić wszystkich, na początek warto zadbać o piękne zaproszenia na chrzest, które wszystkich rozczulą.

Na początku jest zawsze zaproszenie

Chrzest to jedna z tych uroczystości, na którą należy zaprosić z fasonem oraz poszanowaniem utartych zasad. To ukłon w stronę tradycji, ale także wyraz szacunku dla zapraszanych gości oraz stworzenie odpowiedniego klimatu wokół wydarzenia.

Zaproszenie "Kwiaty pasują do każdej okazji" - Zaproszenia na Chrzest - Prinvit
Zaproszenie „Kwiaty pasują do każdej okazji”

Oczywiście główny bohater, którym u nas jest zwykle maleńkie dziecko, nie bierze w tych czynnościach udziału, a przynajmniej nie świadomie. Ale jednak wszyscy pamiętają, że to ono jest w tym dniu najważniejsze oraz, że zaproszenia są wręczane w jego imieniu.

Od tego jak wyglądać będą zaproszenia na chrzest oraz z jakim fasonem zostaną dostarczone, zależeć będzie nastawienie gości do imprezy. Zaproszenie można także wykorzystać jako swoistą zapowiedzią stylu, w jakim chcemy urządzić przyjęcie.

Spójna prawa graficzna uroczystości

Na chrzcinach można w pewnej mierze zastosować także praktykę stosowaną już od lat na weselach. Chodzi o oprawę graficzną uroczystości wykraczającą poza zaproszenia. Oprócz nich można także zamówić np. winietki na stoły, które będą informowały gdzie, kto siedzi. To miły gest, fajna personalizacja gości, a przy okazji doskonały sposób na usprawnienie lokowania się zaproszonych osób przy stołach.

Winietka "Urocza personalizacja" - Winietki na Chrzest - Prinvit
Winietka „Urocza personalizacja”

Można dodatkowo pokusić się o zamówienie specjalnie wydrukowanych ozdobnych menu, ale jest jeszcze jedna pozycja, która świetnie się sprawdza. To podziękowania od rodziców i w imieniu dziecka.

Wszystkie te elementy powinny być ozdobione jednym wzorem graficznym, bowiem wtedy powstaje najciekawszy efekt, a goście czują, że zadbaliście o dosłownie każdy detal. Grafika może nawiązywać do koloru lub detalu przewodniego.

Jak wybrać zaproszenia na chrzest?

Jedno wiadomo, uroczystość dotyczy małego dziecka, więc i grafika powinna do tego jakoś nawiązywać. Niby proste, ale kiedy przychodzi moment wyboru wzoru zaproszenia, wiele osób zaczyna wzdychać. Wybór grafik jest tak duży, że po prostu ciężko jest się zdecydować na jeden. Dlatego podpowiemy wam, na co szczególnie zwrócić uwagę, co jest modne i jakie macie możliwości. Oto kilka ważnych aspektów.

  • Delikatny wygląd. To pierwsza cecha grafiki, która będzie reprezentowała maluszka. Na szczęście obecne trendy pełne są pasteli, delikatnych detali ozdobnych itp. Można wybrać opcję wskazującą na płeć dziecka i w sugestywnej kolorystyce albo wzór zupełnie neutralny.
  • Element zaskoczenia. Chodzi o to, żeby od razu wciągnąć gości w określony klimat i miłą zabawę. Zaproszenia na chrzest można teraz zamawiać z dodatkowymi ozdobami, z piórkami, słodkimi serduszkami, aniołkami, obłoczkami, kokardkami, ażurowymi wycinankami albo doklejanymi, wypukłymi samolotami czy autkami.
Zaproszenie "Urocza personalizacja" - Zaproszenia na Chrzest - Prinvit
Zaproszenie „Urocza personalizacja”
  • Zabawna treść. Ponieważ to uroczystość maleństwa, warto nadać treści zaproszenia miły, zabawny ton. Niekoniecznie musicie wypisać jedynie suche informacje dotyczące uroczystości. W tym przypadku świetnie sprawdzają się śmieszne wierszyki albo treść wypowiadana w dziecięcym języku.
  • Personalizacja. Nie ma chyba lepszej okazji, aby zaszaleć i zamówić zaproszenia na chrzest z personalizacją. Na czym to polega? Można podczas wyboru grafiki wpisać w odpowiednim okienku i z użyciem ładnego kroju czcionki imię dziecka. Można też pójść o krok dalej i wybrać grafikę, w której można wstawić zdjęcie, malowany portret albo śmieszną karykaturę maleństwa. To detal, który sprawi, że wasi goście zapamiętają na lata, a większość z nich zachowa zaproszenie na pamiątkę.

Piękny początek pięknych, rodzinnych chwil to oczywiście piękne zaproszenia na chrzest. Łączą w sobie elementy stylowej oprawy graficznej tego wydarzenia i funkcję przekazywania ważnych informacji. Do nich możecie dopasować winietki i inne wydruki, a będziecie mieć gwarancję, że goście będą pod wielkim wrażeniem waszej kreatywności i dbałości o szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *