Najmodniejsze zaproszenia na Komunię – przegląd inspiracji

Zapraszanie na wszelkie doniosłe rodzinne okazje, w tym również na komunię, to niełatwe wyzwanie. Czynność ta obrosła już w sporą ilość zasad i tradycji, bywa także punktem newralgicznym, który może zarówno gości zachęcić do uczestnictwa, jak i wywołać wieloletnie konflikty. Nie bez znaczenia są tutaj również zaproszenia komunijne, bowiem już ich wygląd będzie przez wszystkich skrzętnie oceniany. Ale nawet i bez tego, każdy rodzic chce, aby jego pociecha miała udane przyjęcie, a rodzina dopisała licznie. Dlatego zaproszenia po prostu muszą prezentować się efektownie, modnie, ale także stosownie do sytuacji.

Zaproszenia komunijne –co teraz jest modne?

Ktoś może sądzić, że przecież to tylko zaproszenie wręczane przez małe dziecko, które będzie grało w tym dniu główną rolę. Dlatego to całe zamieszanie z modą nie ma tu racji bytu. Tak było kiedyś. Zaproszenie miało wskazywać rodzaj sakramentu, mieć jakieś symbole religijne i ewentualnie jakieś detale wskazujące na to czy zaprasza chłopczyk czy też dziewczynka. W zasadzie najczęściej wystarczył karnet ze złoconą hostią, krzyżem i literkami IHS.

Zaproszenie "Podkreślamy to, co ważne" - Zaproszenia na Komunię - Prinvit
Zaproszenie „Podkreślamy to, co ważne”

To jednak odległa przeszłość i można to różnie oceniać. Z jednej strony można stwierdzić, że już samo wybranie wzoru spośród setek wariantów to spory zawrót głowy, a gdzie tam dalsze przygotowania. Z drugiej jednak strony fajnie, że mamy wybór i że obecnie modne zaproszenia kominijne są po prostu ładne. Przyznacie, że wcześniejsze grafiki kapiące złotem nie grzeszyły urodą i kupowane były z konieczności?

Różne propozycje zaproszeń na Komunię

Dzisiaj mamy wielki wybór, a moda która panuje w zakresie takich okazyjnych, ozdobnych wydruków zwyczajnie zachwyca. A co jest teraz najmodniejsze? Oto mały katalog wzorów i detali, które są trendy:

  • Ażurowe wycinanki koronkowe. To jedne z bardziej lubianych i najczęściej wybieranych wzorów, przede wszystkim przez rodziców dziewczynek. Białe albo pastelowe karnety są składane w taki sposób, żeby ich wierzchnie części tworzyły koronkowy ornament. Zwykle takie zaproszenia nie otwierają się tradycyjnie, a czasami pod koronką kryje się inne, kontrastujące tło. To wszystko sprawia, że karnety wyglądają efektownie i stylowo.
  • Pastelowo. To jeden z wyznaczników dzisiejszej mody w zakresie wydruków okazjonalnych. Nie stosuje się już nadmiaru złota ani srebra, nie ma także żadnych ostrych kolorów. Wszystko jest pastelowe, od tła począwszy, poprzez detale graficzne, a na dodatkach w postaci sznureczków czy kokardek skończywszy. Ten pastelowy trend wpisuje się odrobinę w modę na eko, ale przy okazji sprawia, że grafiki są bardzo stylowe i ciekawe. Do tego ich delikatność jest odpowiednia do wieku dzieci komunijnych.
Zaproszenie "Delikatnie, ale uroczo" - Zaproszenia na Komunię - Prinvit
Zaproszenie „Delikatnie, ale uroczo”
  • Nietypowe materiały. Wspomniany trend eko sprawia także, że zaproszenia komunijne wykonywane są często z materiału imitującego surowy, niebarwiony papier, a dodatkowo ozdabiane jutowymi sznureczkami i wsadzane do kopert ze zwykłego papieru pakowego. To jeden z modniejszych pomysłów na zaskoczenie zaproszonych gości nietypowym dizajnem.
  • Motywy roślinne. Wianuszki kwiatowe dla dziewczynek, a laurowe lub oliwne dla chłopców. To ostatnio najczęściej spotykane motywy graficzne na zaproszeniach komunijnych. Wykorzystano fakt, że sakrament przyjęcia pierwszej komunii kojarzy się ze świeżością, jaką symbolizują rośliny.
  • Personalizacja. Zaproszenie komunijne mogą zdobić symbole religijne albo motywy roślinne, ale może to także być po prostu wizerunek dziecka. W ofercie Prinvit można znaleźć wzory z takimi gotowymi grafikami, ale to nie jedyna możliwość. Można także zamawiać zaproszenia spersonalizowane i ta opcja jest ostatnio bardzo popularna. Wystarczy przysłać plik ze zdjęciem pociech i zamówić odpowiedni wzór. Trzeba jednak pamiętać, aby fotografia była dobrej jakości, inaczej efekt może odbiegać od oczekiwań albo może się okazać, że nie zrealizujemy takiego zamówienia.

Na wydarzenie rodzinne takiej rangi należy zaprosić swoich gości w sposób godny, ale także efektowny i modny. Niech wasza zaproszenia komunijne będą zapowiedzią ważnej uroczystości, ale także stylowego przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *